Kurumsal

Biz Kimiz? 

 

Unicom Telekom A.Ş, 2017 yılında Telekomünikasyon Ürünleri alanında hizmet vermek için kurulmuştur. Xiaomi ile geliştirilen iş ortaklığı ile Türkiye Distribütörü olarak faaliyete geçmiştir.


Unicom Grup şirketi 2015 yılında Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai eyaletinde kuruldu. Kuruluşunun ilk yılında gösterdiği üstün performans ile Güney Afrika bölgesinde Samsung Distribütörlüğünü elde etme başarısını gösterdi. Ticari faaliyetlerini ekseriyetle Körfez ülkelerinde gerçekleştiren Unicom, ihracatta başta Türkiye olmak üzere; Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika dünyanın bütün kıtalarında aktif bir rol izlemektedir.


2017 yılında hızla büyüyen ve en başarılı markalar arasında yer alan Xiaomi, Türkiye distribütörlüğü için Unicom Telekom A.Ş ile anlaştı ve 2018 yılında imzalar atılarak resmi iş ortaklığı başlamış oldu. LOGOMUZ


Logo şirket adı üzerinden tasarlandı. Logomuzda kullandığımız Dünya ikonu; hedef kitlemizin sınırının olmadığını, altında bulunan gölge ise üzerimizdeki bütün sorumluluğu kaldırabilecek güce sahip olduğumuzu vurgulamaktadır.


RENKLER


Mavi:

Gökyüzü ve denizin simge rengidir ve onlar gibi insan psikolojisi üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Mavinin verdiği pozitif etki, inceliği ve nezaketi yansıtması ile yaratıcılığı, hayalciliği, ciddiyeti, güvenilirliği ve idealizmi beraberinde getirir.

 

Siyah:

Gizemin ve dengenin rengidir. Gücü, özgüveni, disiplini ve kudreti simgeler. Biz de şirket karakterini yansıtmak amacıyla bu renge logomuzda yer vermekteyiz.AMAÇ


Unicom Telekom A.Ş olarak amacımız Türkiye ve Uluslararası sektörde en güvenilen, en çok tercih edilen, sektörde ilk sırada yer alan Telekomünikasyon şirketi olmak.VİZYON


Sektörde Türkiye’nin bir numaralı Telekomünikasyon şirketi olup; Dünya’da en değerli markalar arasına girerek, dinamik dağıtım anlayışını yakından takip edip yenilenerek büyümek ve müşterilerin beklentilerinin üzerinde hizmeti az maliyet ve yüksek kaliteyle sunmak. Ekip çalışmasının gücüne inanmaktır.


MİSYON


Uluslararası tanınırlığa sahip olan öncü bir şirket olarak müşteri memnuniyetini her şeyden üstte tutmak ve şirketimizin yaptığı çalışmalarla sektörde farkındalık yaratmak. Şirket ilkelerimize sahip çıkıp, uygulayarak en başarılı marka olmak ve sürekli iyileştirmektir.

 


DEĞERLER


 • Müşteri odaklılık:

Tüm davranışlarımızla yüksek iş etiğine sahip olmaya, tutarlı ve dürüst olmaya özen gösteririz. Bu yüzden müşterilerimizle uzun vadeli ilişkiler gözetiriz.

 

 • Takım çalışmasına inanmak:

Başarı hiçbir zaman tek başına ve hemen gerçekleşmez. Bu yüzden takım olarak mükemmel sonuç için takım ruhuna ınanırız.

 

 • Yenilikçi ve yaratıcı olmak

Her an değişen dünya düzeninde bahanelere yer vermeden anı değerlendirmeye ve yeni fırsatlar oluşturmaktan çekinmeyiz

 

 • Dinamiklik

Boşa harcanacak zamanın varlığına inanmayız, başarılı ve çalışkan ekibimizle geçen her saniyeyi değerlendirmeye özen gösteririz.


 • Ahlak
  Yasalar, genel ahlak kurallar
  ı ve kurumsal çıkarlarımız doğrultusunda her zaman dürüst davranmak.

 

 • Sorumluluk
  Yapt
  ığımız işlerde konuyu ve etkilerini bütünüyle görmek, insiyatif almak ve sonuçlarını üstlenmek

 

 • Değer bilme ve saygı
  İnsan ve emek kıymetini bilerek, geleceğin geçmişten geldiğini unutmamak.

 

 • Olumlu yaklaşım
  Sorunlar
  ı fırsata dönüştürebilmek ve çözüme taşıyabilmek


KURUM KÜLTÜRÜ


Unicom Telekom A.Ş olarak çalışanlarımıza kendilerini rahat hissedebilecekleri, yüksek motivasyonla çalışabilecekleri bir ortam sunmak önceliğimizdir.

 

Çalışanlarımızla sürekli iletişim halinde olmak, fikirlerine önem vermek yönetimin önem verdiği konulardandır. Çalışma saatleri kurumdakilerin verimli çalışmalarını sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

 


KURUM FELSEFESİ


Unicom Telekom A.Ş olarak felsefemiz; ürünlerimizi en basit ve kolay yoldan müşterilerimize aktarabilmektir. Müşterilerimize emek ve zaman kaybı yaşatmadan en uygun çözümü güvenli, istikrarlı, bir şekilde ve mümkün olan en kısa sürede sunmaktır. Unicom Telekom A.Ş, stratejik iletişimi bir üst yönetim fonksiyonu olarak tanımlamaktadır ve bu çerçevede kurumun ihtiyaç ve beklentilerine uygun alanları belirleyerek odaklanmış hizmetler sunmaktadır.